میگو، دوست خوب دیابتی ها!

اینکه آیا میگو برای دیابت مفید است یا مضر؟! سوالی است که برای بسیاری از افراد درگیر با دیابت پیش می آید. ولی آیا بیماران دیابتی میتوانند میگو مصرف کنند؟ بله! بیماران دیابتی بدون هیچ مشکلی میتوانند میگو مصرف کنند.

مصرف میگو با توجه به اینکه کربوهیدرات و قند آن تقریباً معادل صفر میباشد، انتخابی امن برای بیماران دیابتی است. در نتیجه، مصرف میگو سطح قند خون شما را تغییر نمیدهد اما با داشتن خواص بسیار زیاد دیگر مصرف اسید های چرب امگا۳، کلسیم، ید، پروتئین، پتاسیم و ویتامین B12، سطح سلامت عمومی بدن شما را بالا میبرد تا قوی تر به جنگ دیابت بروید.

هرچند طریقه ی طبخ میگو، در این میان بسیار حائز اهمیت است. با عمیقاً سوخاری کردن میگو، روغن به بافت گوشت میگو نفوذ کرده و سطح چربی آن را بالا میبرد که برای سلامت قلب، مضر است. فراموش نکنید ارزش غذایی هر نوع غذای دریایی، تا حد زیادی به روشی که آن را طبخ میکنیم بستگی دارد.

بافت ظریف میگو با حرارت بسیار کمی کاملاً پخته میشود و تقریباً با هر طعم دهنده ای مزه ای فوق العاده به خود می گیرد. پس وقت آن رسیده که به جای روش تکراری سوخاری کردن میگو، از دستور پخت های جدید و خلاقانه ای استفاده کنیم که ضمن خلق طعم های خارق العاده با استفاده از میگو، خواص طبیعی آن را حفظ کنیم.

با در نظر گرفتن این نکات، چه از بیماری دیابت و بیماری های دیگر رنج میبرید و چه از سلامت کامل برخوردار هستید، بدون هیچ نگرانی ای از خواص بی نظیر میگو در رژیم غذایی خود استفاده کنید.

نوشته های مرتبط

۳۰

خرد
دانستنی ها, وبلاگ, وبلاگ

تفاوت میگوها در چیست؟

بافت لطیف و طعم خوش ذاتی میگو در کنار خواص بی نظیر آن، میگو را به یکی از پرطرفدار ترین منابع غذایی تبدیل کرده است. اما سوالی که برای طرفداران میگو پیش می آید این است که تفاوت انواع مختلف میگو در چیست؟ در ادامه، به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت. تفاوت اصلی انواع مختلف میگو مثل […]

۰۹

خرد
آشپزی, وبلاگ, وبلاگ

سالمون، با طعمِ تاکو!

   این دستور پخت آسان ماهی سالمون، مانند یک تاکوی خانگی داخل یک کاسه است! در این دستور، فیله های سالمون قبل از قرار گرفتن در فر، با ادویه تاکو طعم دار میشوند و در نهایت روی برنج و سبزیجات قرار خواهند گرفت. این دستور پخت ماهی سالمون، فقط خوشمزه و خوش رنگ و بو نیست! بلکه[…]

۲۶

ارد
دانستنی ها, وبلاگ, وبلاگ

با سالمون، جورِ دیگه ای ببین!

بدیهی است که سلامت تمام حواس پنجگانه اهمیت بسیار زیادی دارد. ولی همه ی ما بیش از هر حس دیگری، بر بینایی خود تکیه می کنیم. در واقع، چشم ها دومین دستگاه پیچیده ی بدن، بعد از مغز می باشند و قدرت پردازش ۳۶۰۰۰ داده را در مدت تنها یک ساعت دارند! با دانستن پیچیدگی و کار[…]