پروژه های شیلاتی

افتتاح بیش از ۱۰ پروژه شیلاتی در هفته دولت

مدیر کل شیلات گلستان در بیانات خود اعلام داشته اند که  : درهفته دولت سال جاری بیش از ۱۰ پروژه شیلاتی در استان افتتاح شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران مهندس سید جواد قدس علوی با اشاره به پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی این اداره کل به مناسبت هفته دولت اظهار کرد:

۴ مزرعه پرورش میگو در شهرستان گمیشان و ۸ استخر دو منظوره کشاورزی در شهرستان های بندرگز، کردکوی و بندرترکمن افتتاح و یک کارخانه عمل آوری میگو در شهرستان گمیشان و یک مرکز پرورش ماهی در پن در شهرستان بندرترکمن کلنگ زنی شده است.
وی با بیان اینکه ۸۰ درصد هزینه های صرف شده جهت انجام پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی جزو تسهیلات استانی بوده است، تصریح کرد: طبق توافقات انجام شده ۸۰ درصد هزینه های مورد نیاز از منبع تسهیلات استانی و ۲۰ درصد باقیمانده آورده شخصی سرمایه گذاران است که در این بین ۱۴۴ هزار میلیون ریال میزان آورده شخصی و ۲۰۰۰۰ میلیون ریال میزان تسهیلات استانی در بخش پروژه های قابل افتتاح میگو بوده است.
مدیر کل شیلات گلستان در خصوص سرمایه گذاری انجام شده در بخش استخرهای دو منظوره نیز اذعان داشت: برای راه اندازی ۸ استخر دو منظوره کشاورزی و فعال نمودن آن در زمینه پرورش ماهی ۴۰۰۰ میلیون ریال هزینه در نظر گرفته شده است که ۲۰ درصد این میزان آورده شخصی و ۸۰ درصد آن به صورت تسهیلات در اختیار
بهره برداران قرار گرفته است که این ۸ استخر به زودی افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به دو پروژه کارخانه عمل آوری میگو و پرورش ماهی در پن که جزو پروژه های قابل کلنگ زنی اداره کل شیلات گلستان می باشند نیز خاطر نشان کرد: کارخانه عمل آوری میگو با ظرفیت ۱۰۰۰ تن تولید و با سرمایه گذاری ثابت ۶۰۰۰۰ میلیون ریال آورده شخصی، و پروژه پرورش ماهی در پن نیز با سرمایه ۸۱۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال آورده شخصی در هفته دولت سال جاری کلنگ زنی شده است.
مهندس قدس علوی با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ها برای بیش از ۷۲۰ نفر اشتغال زایی خواهد شد خاطر نشان کرد: در پی افتتاح پروژه های مزارع پرورش میگو و استخرهای دو منظوره کشاورزی ۲۴۳ نفر به طور مستقیم و ۴۸۶ نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
مدیر کل شیلات استان در پایان گفت: با افتتاح مزارع پرورش میگو، که در قالب ۱۸ مزرعه و مجموعا ۴۵۰ هکتار خواهد بود، در آینده نزدیک تولید و صادرات میگو در استان از رشد قابل توجهی برخوردار می شود.
لازم به ذکر است سال گذشته عملیات ذخیره سازی ۱۲۳ میلیون قطعه بچه میگو گونه وانامی در استخرهای مجتمع پرورش میگو گمیشان انجام شده که برداشت ۱۶۸۹ تن میگو، نتیجه این ذخیره سازی بوده است.

 

منبع : سازمان شیلات

نوشته های مرتبط

۲۰

تیر
دانستنی ها, وبلاگ, وبلاگ

آیا پوستِ ماهی مصرف کنیم یا خیر؟!

همانطور که قطعاً میدانید، ماهی یکی از پرطرفدار ترین منابع پروتئین حیوانی در سرتاسر جهان میباشد. درواقع، تخمین زده میشود که انسان ها سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون تُن از انواع ماهی ها مصرف می نمایند. و این میزان بالای مصرف ماهی دلیلی جز مقوی، خوش خوراک و سالم بودن این ماده غذایی ندارد. اما ممکن است […]

۰۸

تیر
آشپزی, وبلاگ, وبلاگ

پاستای گوجه و تُن ماهی!

اگر به دنبال دستور پخت غذایی سرشار از پروتئین و سبزیجات هستید که مورد پسند تمام افراد خانواده باشد، پاستای گوجه و تُن ماهی بهترین انتخاب است! این غذا، خوشمزه و سرشار از مواد غذایی ارزشمند است. به علاوه، این دستور پخت، دست شما را برای انتخاب هر نوع سبزیجاتی که در یخچال دارید و میخواهید قبل[…]

۳۰

خرداد
دانستنی ها, وبلاگ, وبلاگ

تفاوت میگوها در چیست؟

بافت لطیف و طعم خوش ذاتی میگو در کنار خواص بی نظیر آن، میگو را به یکی از پرطرفدار ترین منابع غذایی تبدیل کرده است. اما سوالی که برای طرفداران میگو پیش می آید این است که تفاوت انواع مختلف میگو در چیست؟ در ادامه، به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت. تفاوت اصلی انواع مختلف میگو مثل[…]