میگو، محافظِ شما در برابر سرطان!


خواصِ بینظیر میگو، این ماده ی غذایی پرطرفدار و ارزشمند بر کسی پوشیده نیست. بیش از ۱۰ نوع میگو در آبهای جنوب کشورمان یافت میشود که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند. علاوه بر آن، انواع میگوی پرورشی نیز از طریق فروشگاه های معتبر، همیشه در دسترس است.
مصرف میگو، علاوه بر تمام خواص فوق العاده ای که به بدن میرساند، به پیشگیری و درمان انواع سرطان کمک شایانی میکند.
در ادامه، به برخی از این خواص اشاره خواهیم کرد.

سلنیوم، دشمن رادیکال های آزاد!

در هر ۸۰ گرم میگوی بخارپز شده، ۴۸درصد سلنیوم وجود دارد. کمبود سلنیوم در بدن با بروز سرطان پروستات و سرطان ریه ارتباط دارد.
سلنیوم، به دو صورت از بروز سرطان پیشگیری میکند:

صورت اول اینکه سلنیوم یکی از اجزاء اصلی آنزیم های بدن است که خاصیت آنتی اکسیدان دارد و در مقابل آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد، مقابله میکند. ( رادیکال های آزاد به اجزاء اصلی سلولها، از جمله دی ان ای، پروتئین ها و غشاء سلولی آسیب میزند؛ که این آسیب موجب بروز انواع سرطان ها میگردد.)

صورت دوم اینکه سلنیوم، با تقویت سیستم ایمنی از رشد تومور سرطانی پیشگیری میکند. به علاوه، پیشرفت و رشد شبکه رگهای خونی و مویرگی به سمت تومور ها را از بین میبرد.
محققان کانادایی اخیراً دریافته اند که مصرف میگو و ماهی از سرطان خون، غدد لنفاوی و تومور های بدخیم مغز استخوان جلوگیری میکند. طبق تحقیقات به عمل آمده، افرادی که در رژِم غذایی شان از ماهی و میگو استفاده میکنند، ۲۸درصد کمتر از دیگر افراد ممکن است به سرطان خون، ۲۹درصد کمتر به سرطان غدد لنفاوی و ۳۶درصد کمتر به تومورهای بدخیم سرطانی مبتلا شوند.

آستاگزانتین، ماده ی جادویی!

آستاگزانتین جزو کاروتنوئید ها میباشد که از معروف ترین رنگدانه های طبیعی به شمار میروند. این ترکیب که باعث رنگ زیبای نارنجی-صورتی میگو میباشد، دارای فعالیت های غیر معمول و بسیار قوی آنتی اکسیدانی است که اثر زیادی بر سلامتی انسان و پیشگری و درمان انواع بیماریها از جمله سرطان دارد.
از آنجایی که بدن انسان قادر به سنتز این ماده نیست، میبایست آن را از طریق زنجیره غذایی خود توسط گیاهان و … دریافت نماید.ریز جلبک هماتوکوکوس پلوویالیس به عنوان اصلی ترین منبع تولید آستاگزانتین طبیعی جهان شناخته شده است که با قرار دادن این جلبک در رژیم غذایی میگوها، گوشت میگو را از این ماده ی ارزشمند غنی میسازند. میگوهای دریایی، به طور طبیعی از جلبک های دریا این ماده را دریافت میکنند.
در نتیجه با مصرف میگو، میتوانید به راحتی نیاز بدن خود را از این آنتی اکسیدان ارزشمند تامین نمایید.

در انتها، شایان ذکر است که خوشبختانه همه ی انواع میگو دارای این خواص ارزشمند میباشند. از طریق سایت زود فیش، به راحتی میتوانید انواع میگوهای دریایی و پرورشی را در سایز های متفاوت و با بهترین کیفیت و بسته بندی، تهیه نمایید.

نوشته های مرتبط

۲۷

دی
دانستنی ها, وبلاگ, وبلاگ

بهترین میان وعده ها برای کودکان!

بیشتر عادات غذایی بزرگسالان در سنین کودکی شکل می گیرد و در بزرگسالی، تغییر دادن این عادات و الگو های غذایی کار بسیار مشکلی است. از آنجایی که کیفیت الگوی غذایی نقش شایانی در سلامت افراد دارد، توجه به چگونگی شکل گیری عادات غذایی کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است. کودکان اغلب وعده های غذایی اصلی را […]

۲۰

دی
آشپزی, وبلاگ, وبلاگ

سالمون با سیب زمینی شیرین و سس نارگیل!

این دستور پخت ماهی سالمون با سس نارگیل، یکی از راحت ترین، سالم ترین و خوشمزه ترین غذا هایی است که می توانید در روز های سرد زمستان میل کنید. زمان پخت این غذا ۳۰ دقیقه می باشد و در هر لقمه، انفجار مزه ها را تجربه خواهید کرد. مواد لازم برای دو نفر: ماهی سالمون ۲[…]

۱۳

دی
آشپزی, وبلاگ, وبلاگ

دستور پخت خاص میگو با سیر و پاپریکا و عسل!

از آنجایی که این دستور پخت فقط شامل سه ماده ی غذایی میباشد، احتمالاً ساده ترین دستور پختی است که تا به حال دیده اید. برای این غذا شما به موارد زیر نیاز دارید: میگوی تازه یا یخ زده ی پاک شده.( تقریبا ۳۶ عدد) روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری سیر تازه ی ورقه شده ۳ حبه[…]