ماهی، داروی سرماخوردگی!

با نزدیک شدن به نیمه ی پاییز و سرد شدن هوا، سرماخوردگی، این مهمان ناخوانده نزدیک و نزدیک تر میشود. جلوگیری از سرماخوردگی جز با تقویت سیستم ایمنی ممکن نیست. همچنین در زمان ابتلا به این بیماری، با تقویت سیستم ایمنی آن هم از طریق رژیم غذایی مناسب، میتوان دوره ی سرماخوردگی را به راحتی و با کمترین ناراحتی پشت سر گذاشت.
ماهی با داشتن انواع مواد معدنی و ویتامین های ضروری برای داشتن سیستم ایمنی قوی، میتواند کمک زیادی به تقویت بدن برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی کند. در ادامه، به برخی از این خواص اشاره خواهیم داشت.

امگا۳

جالب است بدانید ۸۰ درصد سیستم ایمنی بدن انسان در دستگاه گوارش قرار دارد. همین آمار، تاثیر شدید رژیم غذایی بر سیستم ایمنی بدن را نشان میدهد. گوشت ماهی های چرب، منبع غنی از اسدهای چرب امگا۳ میباشد که درکاهش التهاب مضر ناشی از سرماخوردگی بسیار موثر است. التهاب مضر موجب اختلال در سیستم ایمنی میشود.

پروتئین

اکثر ما خاطراتی نه چندان خوشایند از اصرار والدینمان برای تمام کردن سوپ داخل بشقابمان داریم! علت آن وجود پروتئین بالای گوشت و مرغ داخل سوپ است. کمبود پروتئین خطر ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش میدهد. پروتئین موجود در گوشت ماهی، عاری از چربی اشباع شده است. به همین خاطر توصیه میشود در دوران سرماخوردگی، به جای مصرف پروتئین چرب مانند گوشت قرمز، از گوشت سفید مثل ماهی و مرغ استفاده کنید.

A ویتامین

متاسفانه عفونت های تنفسی در کودکان به شدت با کمبود ذخائر ویتامین آ مرتبط است.این ویتامین به وفور در ماهی و میگو یافت میشود و مصرف ماهی و میگو ظرف مدت کوتاهی کمبود ویتامین آ را جبران میکند. این ویتامین ضروری در گوشت انواع ماهی ها ازجمله ماهی قزل آلا یافت میشود.

روی

روی، یکی دیگر از موادر مورد نیاز برای سیستم ایمنی بدن میباشد. توجه داشته باشید مصرف بی رویه مکمل های روی، خطر ابتلا به عفونت را در بدن افزایش میدهد. بنابراین بهتر است با گنجاندن ماهی و میگو در رژیم غذایی خود و با مصرف روی به شکل طبیعی، با خیال راحت از این ماده ی معدنی استفاده کنید.

در آخر لازم به ذکر است که در کنار تغذیه ی مناسب، استراحت برای  تجدید قوای سیستم ایمنی ضروری است. بنابراین به یاد داشته باشید که در دوران سرماخوردگی تا جای ممکن بخوابید و مایعات بسیار مصرف کنید.

نوشته های مرتبط

۳۰

خرد
دانستنی ها, وبلاگ, وبلاگ

تفاوت میگوها در چیست؟

بافت لطیف و طعم خوش ذاتی میگو در کنار خواص بی نظیر آن، میگو را به یکی از پرطرفدار ترین منابع غذایی تبدیل کرده است. اما سوالی که برای طرفداران میگو پیش می آید این است که تفاوت انواع مختلف میگو در چیست؟ در ادامه، به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت. تفاوت اصلی انواع مختلف میگو مثل […]

۰۹

خرد
آشپزی, وبلاگ, وبلاگ

سالمون، با طعمِ تاکو!

   این دستور پخت آسان ماهی سالمون، مانند یک تاکوی خانگی داخل یک کاسه است! در این دستور، فیله های سالمون قبل از قرار گرفتن در فر، با ادویه تاکو طعم دار میشوند و در نهایت روی برنج و سبزیجات قرار خواهند گرفت. این دستور پخت ماهی سالمون، فقط خوشمزه و خوش رنگ و بو نیست! بلکه[…]

۰۲

خرد
دانستنی ها, وبلاگ, وبلاگ

میگو، دوست خوب دیابتی ها!

اینکه آیا میگو برای دیابت مفید است یا مضر؟! سوالی است که برای بسیاری از افراد درگیر با دیابت پیش می آید. ولی آیا بیماران دیابتی میتوانند میگو مصرف کنند؟ بله! بیماران دیابتی بدون هیچ مشکلی میتوانند میگو مصرف کنند. مصرف میگو با توجه به اینکه کربوهیدرات و قند آن تقریباً معادل صفر میباشد، انتخابی امن برای[…]